Környezetvédelem a vendéglátásban

A környezetvédelem a világ minden állampolgára számára fontos. A tudatos ember védi, óvja és fejleszti nem csak a társadalmi gazdasági élet körülményeit, hanem a szűkebb és tágabb környezetét is. A napi élet működése során a felelőtlen emberek nagymértékű kárt és pusztítást okoznak környezetünkben. Különösen igaz ez a turizmus területén akkor, amikor a természeti és épített környezet értékeit nem becsüljük meg. A vendéglátás a tevékenysége végzése során is kibocsát olyan szennyező anyagokat, melyek közvetlenül vagy közvetve veszélyeztetik a társadalom tagjainak egészségét és a környezetét. A környezet szennyezésével az emberi életkörülményeket rontjuk, ami ellen tudatosan küzdeni kell.

 

A környezetvédelem a szakirodalom szerint az a tudatos emberi tevékenység melynek célja az emberi élet mennyiségi és minőségi feltételeinek megóvása és lehetőség szerinti javítása.

A környezetvédelem azon intézkedések rendszere melyek biztosítják az ember egészségének és fennmaradásának védelmét. Bele tartozik az életkörülmények az anyagi és szellemi javainak védelme is, de a levegővédelem, az épületek védelme, a folyók, vizek, növények, állatok védelme is.

Azért hogy óvjuk a környezetünket fontos a károkat megelőzni, az esetlegesen okozott kárt megszüntetni. Ennek érdekében az emberi környezet szűkebb és tágabb körét fejleszteni kell és nem utolsó sorban a természeti erőforrásokkal ésszerűen racionálisan gazdálkodni.

Összességében ebben a modulban a vendéglátó üzletben előforduló legjellemzőbb munka-, tűz-, baleset- és környezetvédelmi szabályokat ismertük meg.

Ezek az ismeretek nemcsak a vendéglátásban, hanem minden munkahelyen szükségesek annak érdekében, hogy egészségesen, biztonságosan tudja minden állampolgár a munkáját végezni.

Ezekről a témákról más modulokban és a gyakorlatban bővebb ismereteket fogunk majd szerezni.